Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

O nás / About us

Barzoj byl velkým snem mojí maminky, přesto jsme doma měli  vždy jen welšpringršpaněly. V sedmi letech jsem dostala fenečku Belinku, ta nás poté provázela celých 13 let. Když nám v roce 2004 umřela následkem otravy krve, nevydrželi jsme a za tři týdny nám doma přibyla Rozárka -   skutečná španělí osobnost, živel a šéf celé naší barzojí smečky. I když je nejmenší, všichni naši chrti ji maximálně respektují. 

Mamince ale už v té době ležel v hlavě barzoj čím dál víc... A tak jsme začali průběžně sledovat webové stránky chovatelských stanic a vybírali potencionálního člena rodiny. Nakonec jsme se rozhodli pro chovatelskou stanici v Rýmařově - Silent Enigma a 10. června 2006 jsme si od Marty Křapové přivezli naši první fenečku Every Love.

Od té doby se změnila spousta věcí. My jsme se přestěhovali z Prahy na Šumavu a k Everce a Rozince nám  přibyl další člen smečky, tříletý barzojík Pagi. Věděli jsme však, že nebude poslední, protože barzoji nás čím dál víc dostávali svojí povahou. V říjnu 2008 jsem si od Marty přivezla další krásné štěně po Terezce (Authoress Silent Enigma)  Guantanameru Silent Enigma. I když nebyla Marijánka úplně plánovaná, přesto si nás získala svou osobitostí. Je opravdu barzoj s velkým B... Nakonec jsme rozšiřili smečku ještě o Gaily Gold Silent Enigma. Gaily byla vytoužené zlatobílé barzojátko, které jsem si moooc přála . I když to na začátku jejího života nevypadalo vůbec růžově, dnes je Gailuška v pořádku, zdravá a je to naše "Zlatuška".